Teslimat ve İade Şartları

Tahmini okuma süresi: 3 dakika

 

 

TESLİMAT VE İADE ŞARTLARI

 

 

MORTEPE NEDİR?

MORTEPE, şehire yeter demiş bir tasarımcının tecrübelerini, fikirlerini, bilgilerini, ürünlerini paylaştığı bir web sitesidir. Burada gördüğünüz ve bulabileceğiniz ürünler, ya bizzat Neptün Öziş tarafından tasarlanıp, üretilmiştir; Mortepe Merkezinin kendi hasatı organik ve ekolojik ürünleridir; veya Neptün Öziş tarafından kaynağı incelenerek, satılmaya karar verilmiş, güvenilebilir organik ve ekolojik ürünlerdir.

 

NASIL GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPARIM?

Ürünün sayfasına gidip tüm detaylarını inceledikten sonra ve almaya karar verirseniz “sepete ekle” düğmesi ile sepetinize gönderir ve alışverişinizi tamamladıktan sonra “satın al” düğmesine tıklarsınız. Ödeme sayfasında kredi kartı ve adres bilgilerini tamamlayarak “ödemeyi gerçekleştir” diyerek siparişinizi bitirirsiniz. Alışveriş yapmak için üye olmak zorunda değilsiniz.

Siparişinizi verdiğiniz an Mortepe’ye sipariş bilgileriniz aktarılır ve belirtilen kargo süresinde ürünü size kargolanır. Sizde de siparişlerim sayfasından sipariş detayına ve kargolanma bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

 

SİPARİŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

1- Satın alacağınız ürünün adresinize zamanında ulaşması için adres ve irtibat bilgilerinizin doğru olduğundan emin olun. Mahalle, cadde, sokak, apartman ve kapı numaralarını eksiksiz yazın.

 

2- Ürünün hangi kargo şirketi ile gönderileceğini,

Kargo ücretini kimin ödeyeceği, Kargo ücretini, ürünün ne zaman gönderileceği gibi konuları önceden Mortepe’den eksiksiz olarak öğrenmeniz kargo sürecinde yaşayabileceğiniz sıkıntıların giderebilmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

3- Ürün kargoya verildikten sonra siparişlerim sayfasından kargo bilgilerine ulaşabilir, Mortepe’den kargo takip numarasını talep edebilirsiniz.

 

ALDIĞIM ÜRÜNLERİN FİYATLARINA KDV DAHİL MİDİR?

Mortepe’daki her ürünün fiyatına KDV dahildir.

 

200 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!

 

Farklı satıcılardan 200 TL ve üzeri alışverişinizde butiklerin belirlediği kargo detayları geçerlidir. Aldığınız ürünlerde, “ücretsiz kargo” ya da “alıcı öder” olarak belirlediği kargo bilgisi geçerli olacaktır.  Kargolanma bilgilerine satın alacağınız ürün linkinden ulaşabilirsin.

 

 

KOŞULSUZ İADE GARANTİSİ

Satın aldığınız bir ürünü herhangi bir nedenle iade etmek isterseniz, sebep göstermeden, koşulsuz sualsiz 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

 

Bu iade garantisi Tüketici Kanunu’nun kapsamındadır ve satış yapan tasarımcıları bağlayacı niteliktedir.

 

Ücretsiz iadenin yapılabilmesi için dikkat etmeniz gereken tek şey, ürünlerin kullanılmamış ve zarar görmemiş olmasıdır.

 

ALDIĞIM ÜRÜN KUSURLU ÇIKTI. NE YAPMAM GEREKİYOR?

Kargodan kaynaklı kusurlu olarak gelen ürün için öncelikle kargo şirketine tutanak tutturmalısın. Sonrasında değişim ya da iade işlemi için 14 gün içerisinde Mortepe ile iletişime geçebilir ya da info.mortepe@gmail.com adresine sipariş numaran ile birlikte eposta gönderebilirsiniz.

 

SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ TESLİM ALDIM FAKAT MEMNUN KALMADIM, DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

Hayır. Değiştirme yapılmamaktadır ama 14 gün içerisinde iade işlemini başlatmalısın.  info.mortepe@gmail.com adresine iade etmek istediğin ürün için sipariş numaran ile birlikte mail gönderebilirsin.

 

Not: Resmi tatiller ve hafta sonu iş günü olarak sayılmaz.

 

İADE ETME SÜRESİ KAÇ GÜNDÜR?

Tüketici Kanunu’na göre, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığın ilk 14 gün içerisinde geçerlidir.

 

SİPARİŞİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM?

Sipariş iptali için info.mortepe@gmail.com email adresi üzerinden bizimle temasa geçmeniz gerekiyor.

 

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
En güzel cami halısı burda.
En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.
Mide botoksu midenin belirli yerlerine botoks maddesi enjekte etme suretiyle midedeki kasların çalışmasını sınırlandırmayı ve sayede midenin gıdaları sindirim sürecini yavaşlatarak buna bağlı olan açlık-tokluk hissi süresinin de uzatılmasını amaçlayan ameliyatsız kolay kilo verme tedavisidir. Botoks uygulanırken, midenin detaylı şekilde içerden görüntülenmesini sağlayan endoskopi uygulaması ile gerçekleştirilir. Bu sayede hastaya sadece gastroskpik uygulaması kadar bir rahatsızlık olur. Özellikle diyet programlarına ve düzenli egzersizlere uymakta zorlanan ve buna bağlı olarak da obeziteye yakalanan, bu yüzdende obezitenin sebep olduğu çeşitli sağlık sorunları olan kişiler için mide botoksu bir devrim niteliğindedir ve son yıllarda ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır.