Tahmini okuma süresi: 2 dakika

 

Yazıları yazmaya başladım, ama bunca zaman kim olduğumuzu yazmadığım için, yazıları okuyan kuzenim bile “Aaa, bak birileri daha bizimkiler gibi kaçmış şehirden, acaba tanıyorlar mıdır birbirlerini?” diye düşünüp bana sorunca, çıktı olayın vahameti ortaya.

Ben Neptün. Şimdi beni tanımayanlarınız diyecek ki “Olur mu öyle isim, takma isim kullanmış”. Yok, öyle değil, gerçekten ismim Neptün.  Babam, denizi çok seviyormuş, ismimi denizler tanrısı olan Neptün koymuş. Yani konunun gezegenle bir ilgisi yok. Haliyle, ben de ismimin hakkını vererek, tekne ve yat tasarımcısı oldum.

Yaptım mı? Yaptım, hala da yapıyorum. Dünyanın bir çok yerinde bir çok tekne yaptım. Bunun içinde 30m olanı da var 90m olanı da var. Burası profesyonel ortamımız olmadığı için, uzun uzun burada ne yaptığımı anlatmama gerek yok.  Merak ederseniz bakın Google’a, ya da benim web sitemi ziyaret edebilirsiniz. www.neptunozis.com  Bir noktada hep deniz, hep deniz bir yere kadar dedim, onun yanına, bir de mobilya ve ürün tasarımı ekledim. Dünyanın önemli markalarına mobilya çizmeye başladım. Bir kısmı satışa sunuldu, bir kısmı halen AR-GE aşamasında. Merak edenler için mobilya tasarımları ile ilgili web sitem de www.karredesign.net . İşimin inceliklerini bilince, başkaları da benim bildiğimi öğrensin diye, aynı zamanda üniversitelerde de hocalık yapıyorum.

Şimdi gelecek sorunuz, “Kardeşim, oradan nasıl hocalık yapıyorsun?” olacak en kısa haliyle cevap: “Bu sene ara verdim, seneye bakacağız”.

Gelelim, eşim Burcu’ya.  Burcu, bizim Çin’de yaşadığımız dönemde (bizim bir de yaptığım bir tekne projesi sebebiyle bir Çin maceramız var, ama biraz geride kaldı artık onu size anlatmak bayat olur), yogaya merak sardı. Sonra döndük Türkiye’ye, burada yoga hocası olmak için eğitimini aldı, hatta hızını alamadı gitti bir de pilates hocası oldu. Ama işin hocalık kısmı yerine, kendi eğitmeni olan hocaların hocası Zeynep Aksoy ile çalışmaya başlayıp, onun eğitimlerini organize etmeye başladı. İşi telefon, internet. Burada fırtına olmadığı sürece, (fırtınada teknoloji patlıyor da), Burcu’nun işinde problem yok. Yeter ki telefonunun şarjı olsun.20150912_091459

Bir de hayatımızın baş aktörü Riva var. Bizim oğlan. Yine
“Aaa, öyle isim mi olur?” derken duyuyorum sizi. Olur abicim, koydum, oldu. “Peki anlamı ne?” diyeceksiniz, Nehrin denize döküldüğü yer, nehir kıyısı, hatta deniz kıyısı. Eski İngilizce’de nehir demek. Hani Fransız Rivierası derler ya, işte o kelime de Riva’dan geliyor.  Yani yine denizle, suyla ilgili bir şey bulduk.
Kendisi, mimarlık, marangozluk, itfayecilik, tamircilik, motosiklet yarışçılığı mesleklerini icra etmekte. İnsanlıktan sıkıldığı zaman çita, timsah, at gibi çeşitli hayvan kimliklerine bürünmekte. Yalnız leoparlığı biraz zayıf, ağaca tırmanırken kıçından destek vermemiz gerekiyor.  Burada da karınca yuvaları neden bozulmamalı, rezene, kekik bitkilerini yiyebilirsin ama her gördüğünü yeme, arı kovanlarına neden parmak sokulmaz konularında ihtisas yapıyor.

Kısaca bizi anlattım, artık daha yakınen tanışıyoruz, yazılarımızla daha da tanışacağız umarım.

Facebooktwitterpinterest

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

En güzel cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir.
Barkod Etiketi üretimi yapan firmaların işi ciddi bir iştir. Bu anlamda sizin de hangi firmayla çalışma yatığınız çok büyük önem taşır. Kullanım alanı sınırsızdır. Her alanda ve her sektörde bu etiketlere ihtiyaç duyulur. Etiket çeşitleri ve Barkod etiketleri, seri üretimle hazırlanmaktadır. Etiketler ahşap, plastik, metal ya da cam gibi ambalajlı ürünlerin üzerilerine ugulanır.